Kontakt

+48 60 222 33 07

Odwiedź nas:

Get inspired

Subscribe to our Newsletter for news on latest products and sales


Search

  • No products in the cart.

O naszej pracowni

LEKKA FURNITURE to rodzinna, niewielka firma o wielkim zamiłowaniu do starych mebli. Robimy wszystko, aby nadać im nowy blask, pozostając równocześnie w zgodzie z oryginałem i pierwotnym zamysłem projektanta.
Zajmujemy się głównie renowacją oryginalnych mebli z lat 60., 70. i 80. ubiegłego stulecia. Był to bowiem jeden z najciekawszych okresów w polskim wzornictwie, sztuce użytkowej i architekturze wnętrz. Naszą specjalizacją są pochodzące z tamtych czasów siedziska.
Kontakt:
tel. +48 60 222 33 07
lekka.ewelina@gmail.com

Wszystko zasługuje na drugą szansę.

Maciek

Meble to pasja, którą pielęgnowałam studiując na ASP. Przerodziła się w pracę.

Ewelina

Pytania

+ - Jak wygląda renowacja w naszej pracowni?

Podczas renowacji rozbijamy mebel na pojedyncze części. Drewniane elementy dokładnie oczyszczamy i na nowo sklejamy. Do barwienia drewna używamy bejc wodnych, które nie są szkodliwe dla środowiska a całość zabezpieczamy lakierem lub olejowoskiem. Wszystkie warstwy tapicerki wymieniamy na nowe.

Stawiamy na rzemiosło i odnawiamy meble własnymi rękami i przy użyciu prostych maszyn angażując do pracy nasze zdobyte przez lata doświadczenie. A wszystko to z troską zarówno o mebel, jak i Klienta. W rezultacie nasze meble są personalizowane, a Klient może dobrać rodzaj tapicerki oraz drewna.

Pragniemy, aby stare meble mogły służyć z powodzeniem przez kolejne dziesięciolecia, zdobiąc nie tylko mieszkalne salony i kuchnie, ale też restauracje, kluby czy inne lokale użytkowe.

+ - Renowacja tapicerki

Wszystkie warstwy tapicerki wymieniamy na nowe. Ze starego siedziska pozostaje tylko szkielet drewniany, który poddajemy renowacji. Konstrukcja jest sklejana i umacniana. Używamy gąbek, które długo zachowują sprężystość i nie spłaszczają się w przeciwieństwie do powszechnie stosowanych rozwiązań na meblach z sklepów masowych. Przy zamówieniach mebli personalizowanych pomagamy dobrać odpowiednią do potrzeb klienta tkaninę tapicerską.

+ - Gdzie działamy? Lokalizacja

Działamy w Małopolsce. Nie mamy sklepu stacjonarnego, ale bez problemu możesz obejrzeć tkaniny oraz wszystkie meble z naszego sklepu internetowego. Nasz warsztat mieści się pod Tarnowem, ale możemy spotkać się również w Krakowie, gdzie na codzień mieszka Ewelina.

Napisz do nas lub zadzwoń a mówimy się na spotkanie. lekka.ewelina@gmail.com tel. +48 60 222 33 07

 

Masz do nas pytania?
Napisz.

Top
You don't have permission to register
X