gabinet odnowa

i meble lekka furniture

wnętrze kontrastów

Lubię kiedy klienci robią nam prezent przysyłając zdjęcia z wnętrz, w których stoją meble wykonane w naszej pracowni LEKKA Furniture. W tym wpisie zobaczycie wnętrze z gabinetu kosmetycznego ODNOWA w Bielsku-Białej. Jesteśmy dumni, że możemy być częścią takiej realizacji, dlatego dzisiaj podzielimy się z Wami kilkoma inspiracjami.

Strefy

We wnętrzu gabinetu dominuje biel, która zdecydowanie nie jest szpitalno-nudna. Białe powierzchnie zostały skontrastowane z czarnymi deskami na ścianie. Na pewno zauważyliście wybijającą się zieloną i żółtą tapicerkę siedzisk. Tkaniny nie zostały przypadkowo zestawione. Kolory kojarzą się z wiosenną świeżością
i wyznaczają strefy funkcjonalne. Żółta jest dla pracowników, natomiast zielona wyznacza poczekalnię i strefę klienta. W gablocie dopatrzycie się też złotych akcentów. Dzięki takiemu drobnemu zabiegowi. Pomieszczenie staje się spójne
i dobrze współgra z żółcią i zielenią tapicerek

Meble PRL

Meble, które trafiły do gabinetu zostały w pełni poddane renowacji w naszej pracowni LEKKA Furniture. Są to trzy uszaki, które kupiliśmy na niemieckim targu staroci. Krzesła typu: 1020/B potocznie zwane muszelkami z lat 60 tych, wyprodukowane w Bydgoskich Fabrykach Mebli. W łazience stanęła ławeczka, którą wykonaliśmy od podstaw według wyznaczonych wymiarów pasujących pod wnętrze. Drewno bukowe barwione było przy użyciu hebanowej bejcy wodnej. Taką bejcę możecie bez problemu nałożyć pędzlem lub zwykłą gąbką. Na sam koniec drewno zostało zabezpieczone satynowym woskiem, który nie tworzy sztucznej powłoki na drewnie, a podkreśla kolor i chroni. W tego typu przestrzeni polecamy materiał tapicerski o wysokiej odporności na ścieranie, dlatego tkanina w tym projekcie ma 100 000 cykli w skali Martindale. Więcej na temat testu dowiecie się w artykule:
 http://www.toccare.com.pl/materialy_tapicerskie_test_martindalea/ Całość wykończyliśmy kedrem tapicerskim, aby podkreślić kształt siedzisk. Mamy nadzieję, że wnętrze się Wam podoba, a tym czasem zapraszamy do ODNOWY na odnowę!

Autorem projektu wnętrza jest Mariusz Grzywa
z biura  http://mariuszgrzywa.com/

ODNOWA Aneta Grzywa – Gabinet kosmetyczny zlokalizowany jest na ul.Wyzwolenia 113 w Bielsko-Białej. http://odnowa.eu/

­

%meble %renowacja
%meble %renowacja
%meble %renowacja
%meble %renowacja
%meble %renowacja
%meble %renowacja
%meble %renowacja
Zdjęcia wnętrz pochodzą ze strony www.odnowa.eu/