Kontakt

+48 60 222 33 07

Odwiedź nas:

Get inspired

Subscribe to our Newsletter for news on latest products and sales

[contact-form-7 id="2226" html_class="cf7_custom_style_2"]

Search

  • No products in the cart.

O naszej pracowni

Lekka Furniture to rodzinna, niewielka firma o wielkim zamiłowaniu do renowacji starych mebli. Robimy wszystko, aby nadać im nowy blask, pozostając równocześnie w zgodzie z oryginałem i pierwotnym zamysłem projektanta.
Zajmujemy się głównie renowacją oryginalnych mebli z lat 60., 70. i 80. ubiegłego stulecia. Był to bowiem jeden z ciekawszych okresów w polskim wzornictwie, sztuce użytkowej i architekturze wnętrz. Naszą specjalizacją są pochodzące z tamtych czasów siedziska czyli fotele i krzesła.

Pytania

+ - Jak wygląda renowacja w naszej pracowni?

Podczas renowacji rozbijamy mebel na pojedyncze części. Drewniane elementy dokładnie oczyszczamy i na nowo sklejamy. Do barwienia drewna używamy bejc wodnych, które nie są szkodliwe dla środowiska a całość zabezpieczamy lakierem lub olejowoskiem. Wszystkie warstwy tapicerki wymieniamy na nowe.

Stawiamy na rzemiosło i odnawiamy meble własnymi rękami i przy użyciu prostych maszyn angażując do pracy nasze zdobyte przez lata doświadczenie. A wszystko to z troską zarówno o mebel, jak i Klienta. W rezultacie nasze meble są personalizowane, a Klient może dobrać rodzaj tapicerki oraz drewna.

Pragniemy, aby stare meble mogły służyć z powodzeniem przez kolejne dziesięciolecia, zdobiąc nie tylko mieszkalne salony i kuchnie, ale też restauracje, kluby czy inne lokale użytkowe.

+ - Renowacja tapicerki

Wszystkie warstwy tapicerki w fotelu i krześle wymieniamy na nowe. Ze starego siedziska pozostaje tylko szkielet drewniany, który poddajemy renowacji. Konstrukcja jest sklejana i umacniana. Używamy gąbek, które długo zachowują sprężystość i nie spłaszczają się w przeciwieństwie do powszechnie stosowanych rozwiązań na meblach z sklepów masowych. Przy zamówieniach mebli personalizowanych pomagamy dobrać odpowiednią do potrzeb klienta tkaninę tapicerską.

+ - Gdzie działamy? Lokalizacja

Działamy w Małopolsce. Nie mamy sklepu stacjonarnego, ale bez problemu możesz obejrzeć tkaniny oraz wszystkie krzesła i fotela w naszym warsztacie Lekka Furniture w Łęgu Tarnowskim.

Ul.Św.Anny 18
33-131 Łęg Tarnowski

Jeśli jesteś z innych rejonów Polski to napisz do nas lub zadzwoń, a pomożemy Ci bezpiecznie przetransportować meble do naszej pracowni.

Istnieje również możliwość spotkania na terenie Warszawy.

ewelina@lekkafurniture.pl tel. +48 60 222 33 07

Lekka furniture, Ewelina Lekka

Masz do nas pytania?
Napisz.

Top
You don't have permission to register
X